Panel logowania
Login:
Hasło:

Czy warto kupić podłogi olejowane

Strona główna -> Lista wpisów -> Czy warto kupić podłogi olejowane

Czy warto kupić podłogi olejowane

Podłogi drewniane dodają wnętrzu ciepła, uroku, sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne. O ostatecznym wyglądzie podłogi z desek litych decyduje nie tylko rodzaj drewna na jaki się zdecydowaliśmy, jego kolor, ale też materiał, jakiego użyliśmy do wykończenia powierzchni. Parkiet można ułożyć na kilka sposobów.

 

Dostępne mamy gotowe podłogi olejowane, gotowe podłogi lakierowane, a także deski surowe. Zarówno olejowanie, jak i lakierowanie posiada wady i zalety. Olejowanie drewna znane jest od wielu lat jako metoda konserwacji. Do podłóg stosuje się je jednak od stosunkowo niedługiego czasu. Wykończony w ten sposób parkiet potrafi prawdziwie zachwycić - uwypukla odcień, nadaje połysk, świeżość. Drewno olejowane ładnie się starzeje, wraz z upływem czasu staje się coraz bardziej szlachetne. Aby odnowić taką podłogę, wystarczy ją ponownie pomalować.

 

Nie stosuje się tutaj popularnego w przypadku podłóg lakierowanych cyklinowania. Ważne jest, że podłoga olejowana jest odporna na wnikanie wody. Można ją z powodzeniem ułożyć w kuchni, a nawet w łazience. Wadą takiej podłogi jest nieco skomplikowany sposób konserwacji i konieczność czyszczenia specjalnymi preparatami do tego typu parkietu. Podłoga olejowana musi być systematycznie konserwowana. W przeciwnym wypadku straci swoje walory użytkowe. Podłogę lakierowaną zdecydowanie łatwiej jest konserwować i czyścić. Lakier czyni parkiet odpornym na uszkodzenia. Nie poleca się jej jednak do łazienki - tam zdecydowanie lepiej sprawdzi się podłoga olejowana.  

Pozostałe artykuły

Coraz więcej lokali gastronomicznych stawia na wyposażenie wnętrza na styl biesiadny czy góralski. Meble drewniane o rustykalnym charakterze można spotkać w każdej części kraju, jak i u naszych sąsiadów. Wyjątkowy styl m / wiecej
Przed Tobą kupno drzwi zewnętrznych, jednak nie wiesz, na jakie się zdecydować? Czym powinno się kierować przy wyborze drzwi wejściowych? Pamiętaj, że oprócz podstawowych funkcji, jakie spełniają drzwi, stanowią one równie / wiecej
Jakie rodzaje drzwi można wyróżnić w każdym z domów? Zapraszamy do naszego artykułu! / wiecej
Czy warto zamawiać drzwi przez Internet? Sprawdźcie to już u nas! Zapraszamy do artykułu! / wiecej